Jak przewozić rzeczy delikatne?

Jak przewozić rzeczy delikatne?

Aby mieć pewność, że cały nasz dobytek zostanie przewieziony bez żadnych szkód, należy przyłożyć szczególną uwagę do odpowiedniego pakowania przedmiotów. Mowa tutaj głównie o rzeczach bardzo delikatnych i kruchych, jak np. naczynia, porcelana, kryształy i szkło. Przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podamy kilka wskazówek, które ułatwią pakowanie takich przedmiotów i zapewnią im odpowiednią ochronę na czas przeprowadzki.

1. Prawidłowa organizacja przyspieszy Twoją pracę
Aby wszystko przebiegło sprawnie, powinieneś odpowiednio się przygotować. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak pakowanie rzeczy delikatnych może być czasochłonne. Pierwszym etapem, bardzo istotnym, jest wybranie dużej powierzchni, na której będzie można bezpiecznie pakować – mało miejsca roboczego ogranicza i spowalnia nasze ruchy, co stanowi niepotrzebną stratę czasu.

2. Materiały – wykorzystaj specjalny papier lub zwykłe gazety
Aby bezpiecznie przetransportować delikatne i kruche rzeczy, warto wykorzystać przeznaczony do tego specjalny papier. Jeśli takiego nie mamy, możemy wykorzystać także stare gazety. Ważne jest, by każdy element szklany czy porcelanowy był osobno zabezpieczony. Dodatkowo, papier musi być na tyle szeroki, aby szczelnie obejmował całość naczynia.

Przypominamy, że jest to szczególnie istotny etap, ponieważ duża część stłuczeń może powstać jeszcze przed przewozem, a podczas pakowania.

3. Pakowanie do kartonów i zabezpieczenie
Gdy wybraliśmy i zabezpieczyliśmy papierem naczynia i inne kruche elementy, kolejnym etapem jest ich odpowiednie wkładanie do kartonów. Pamiętaj o tym, żeby kłaść przedmioty na sobie, jeden na drugim i najlepiej by były przybliżonych rozmiarów. Kartony nie mogą być puste – wszelkie wolne przestrzenie powinny być wypełnione papierem, pianką czy innymi materiałami amortyzującymi.

Warto też na górę naszej paczki dać małą poduszkę czy inny lekki i miękki przedmiot ochronny. Kartony zabezpiecz odpowiednią taśmą z napisem „Uwaga szkło” lub naznacz w jakikolwiek inny, czytelny sposób, co znajduje się w środku. Oczywiście w czasie przeprowadzki nigdy nie stawiaj na „szklanych” kartonach żadnych innych, by nie naruszyć zawartości.

Kieruj się naszymi poradami, jeśli nie chcesz zbierać później wyrzucać potłuczonych talerzy i innych elementów.

Możesz także zadanie profesjonalnego pakowania zostawić firmie transportowej, takiej jak my. Z pomocą specjalistycznych materiałów zadbamy o jak najlepsze i bezproblemowe przewiezienie nawet bardzo delikatnych przedmiotów.