Przeprowadzki Warszawa

Przeprowadzka do Warszawy

 

 

Moja przeprowadzka do Warszawy nie była aż tak wielikim wyzwaniem. Mieszkam tylko 40 km od stolicy, więc trochę ją znam...
Jest to największe i najbardziej zaludnione miasto w Polsce, obecnie mieszka w niej ponad 1,7 mln ludzi. Jednocześnie Warszawa jest bardzo atrakcyjnym miastem. Odwiedzając ją poraz pierwszy koniecznie trzeba przespacerować sie uliczkami Starego i Nowego miasta. Wiele skwerów, przytulnych kawiarenek gwarantuje miło spędzony czas. Warto też zobaczyć Pałac Kultury i Nauki oraz stadion PGE gdzie swoje mecze rozgrywa reprezentacja piłki nożnej w eliminacjach.
Przeprowadziłam się nie do samego Centrum, ale na początek wybrałam dzielnicę peryferyjną. Być może po to żeby szok był trochę mniejszy.
W małym miasteczku wszyscy się znają, tutaj na dużym osiedlu prawie nikt nikogo nie zna. Ma to swoje plusy i minusy, wszystko zależy od tego czego oczekujemy.
Chcąc wynająć mieszkanie w stolicy musimy liczyć się z kosztem co najmniej 1500 zł za niewielką kawalerkę , w centrum nawet więcej. Na początek bałam się, że po przeprowadzce do Warszawy mój budżet zostanie poważnie uszczuplony. Tu po raz kolejny wszystko zależy od nas. Ceny w dużych marketach są praktycznie wszędzie takie same, więc jeśliby tylko w nich robić zakupy, nic się nie zmieni.
Ale nie po to przeprowadzam się do Warszawy, żeby siedziec w domu. Dostęp do kultury jest tu niemal nieograniczony i to tej wysokich jak i niskich lotów. Mamy więc teatry, kina, galerie ale również koncerty i róznego rodzaju kluby.
Ogromną zaletą jest komunikacja. Autobusy, tramwaje ale głównie Metro, które się wciąż rozbudowuje i pozwala w bardzo szybkim tempie przemieszczać się po mieście.
Jak dla wielu osób, tak i dla mnie powodem przeprowadzki była praca.
W stolicy możliwości pod tym względem są naprawde duże. I to zarówno dla ludzi młodych, jak i starszych. oczywiście wybór zawsze należ do nas. Ale decydując się na przeprowadzkę do Warszawy na pewno decydujemy się na małą rewolucję w życiu.
Na razie wszystko przede mną. Zobaczymy, czy to życie dla mnie i tu się odnajdę.