Przeprowadzka firmy – Krok po Kroku

Przeprowadzka firmy – Krok po Kroku

Najważniejsze punkty o jakich trzeba pamiętać przy przeprowadzce firmy postaram się przedstawić po krótce. Często przeprowadzamy firmy które zmieniają swoją siedzibę pomiędzy biurowcami spowodowane jest to najczęściej chęcią powiększenia swojej obecnej powierzchni. Przy takiej przeprowadzce mogą pojawić się różnorakie problemy. Od czego zacząć…takie oto pytanie narzuca się osobie odpowiedzialnej za przeprowadzenie takiej usługi. Najważniejsze poinformuj wszystkich swoich pracowników, kontrachentów oraz wszystkie osoby które bezpośrednio lub pośrednio są związane z twoją firmą o zmianie siedziby firmy. Następnie wybierz firmę przeprowadzkową która wykona kompleksową usługę przeprowadzki firmy.

Na co musimy zwrócić uwagę żeby usługa przebiegła prawidłowo:

1. Zapoznanie dokładnego planu przestrzennego nowej lokalizacji
(Sprawdź czy w nowej siedzibie jest winda zwyłka lub towarowa, czy jest podjazd dla samochodów dostawczych. Zapoznaj się z lokalizacją nowych pomieszczeń, pozwoli to odpowiednio wcześniej zaplanować rozmieszczenie wszystkich pracowników)

2. Dokonanie inwentaryzacji mebli i wszystkich rzeczy
( należy sprawdzić, wymierzyć czy obecne meble wejdą do nowej siedziby, czy nie są za wysokie, czy wejdą do windy. Po wstępnej analizie będziesz miał wiedzę czy przeprowadzka będzie wymagała montażu lub demontażu istniejących mebli. Należy też sprawdzić czy na wyposażeniu firmy są sejfy, szafy pancerne lub inne urządzenie ciężkie, które wymagają specjalnego transportu przez kilka osób. Pozwoli to oczywiście zaplanować wszystkie koszty wynikające z takiej konieczności.)

3. Stworzenie planu przeprowadzki
(tutaj na tym etapie warto zastanowić się czy przeprowadzka będzie jedno czy wieloetapowa. Czasmi ważne jest żeby przewieźć najważniejsze działy tj księgowość lub sprzedaż w pierwszej kolejności.)

Zasadniczo najwięcej pracy w dniu przeprowadzki poza pracownikami firmy przeprowadzkowej ma dział IT, który musi zapewnić rozłączenie sprzętu komputerowego a w nowej siedzibie jak najszybsze podłączenie wszystkich urządzeń.

Dlatego dla wszystkich ważne jest żeby zaznaczyć komputer i wszystkie rzeczy należace do jednego pracownika w taki sposób ażeby w trakcie przeprowadzki nie trafiły do innej osoby. Najłatwiej jest oznaczenie pokoju kolorami lub numerami. Ułatwi to pracę w czasie pakowania rzeczy do kartonów i ich transportu.

Najważniejsze w dniu przeprowadzki – wyznacz osobę odpowiedzialną za wszystkie decyzje!!!

 

Kolejność przeprowadzanych rzeczy jest bardzo ważna. Najpierw do nowego budynku powinny trafić wszystkie meble oraz komputery dopiero później kartony i rzeczy drobne. Przy większych zleceniach musimy liczyć się z tym że przeprowadzka biura lub całej firmy potrwa kila dni. Warto wówczas tak zaplanować wszystkie pracy, żeby nie wpłynęły niekorzystnie na prace pracowników.

Przy firmie która liczy od 30 –50 stanowisk komputerowych( w skałd takiego stanowiska wchodzi: biurko, pomocnik, szafa, krzesło) trzeba liczyć że czas takiej przeprowadzki potrwa kilka dni. Czy potrwa to 2 czy 5 dni zależy właściwie od firmy przeprowadzkowej i jej zaplecza osobowego.

Dlatego zawsze zapytaj ile osób jest przewidzianych do pracy przy przeprowadzce i jakimi samochodami będą transportowane meble i wyposażenie biura. Ważne też jest czy firma przeprowadzkowa posiada polisę ubezpieczeniową dzięki której będzie można uzyskać odszkodowanie od ewentualnych uszkodzeń.

Dokładne zaplanowanie całej przeprowadzki przed jej rozpoczeciem to już połowa sukcesu. Reszta  zależy od firmy przeprowadzkowej. Mamy nadzieje, że nasz krótki blog pomógł Państwu w zaplanowaniu i przeprowadzce biura lub firmy do nowej siedziby.