Przeprowadzka z psem – jak przygotować pupila na przenosiny do nowego miejsca?

Szybka przeprowadzka – jak sobie z nią poradzić?

Bywają takie zdarzenia, które zmuszają nas do nieplanowanej zmiany miejsca zamieszkania bądź pracy. Ponadto mamy jeszcze ograniczony czas, który powinniśmy jak najlepiej wykorzystać – nie tylko na pakowanie, ale także transport rzeczy do nowego lokum. Kiedy pojawiają się ograniczenia czasowe, naturalną koleją rzeczy jest stres. Aby go uniknąć, należy zastosować się do kilku prostych zasad, o których opowiemy w tym artykule.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

W pierwszej kolejności wyznaczamy ostateczny termin naszej wyprowadzki. To data, jaką określa moment, do którego powinnyśmy spakować wszystkie rzeczy i przygotować odpowiedni transport. Wcześniej należy zdobyć materiały, które pomogą nam zabezpieczyć nasz dobytek – kartonowe pudła, mniejsze pudełeczka, papier do wypełniania przestrzeni oraz folie bąbelkowe. Dopiero wtedy możemy przystąpić do podzielenia rzeczy na poszczególne kategorie.
Przedmioty o podobnym przeznaczeniu powinniśmy łączyć w grupki, np. koce, poduszki, obrusy, pościel czy zasłony można spakować razem. Ułatwi to późniejsze odnalezienie potrzebnych elementów wyposażenia.

Jak szybko spakować rzeczy do przeprowadzki?

Aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie, warto poprosić o pomoc przy pakowaniu. Im więcej rąk do pomocy, tym lepiej. Na początku dobrze jest ustalić plan i przedstawić go wszystkim pomagającym. Pakowanie rzeczy po odpowiednim rozdzieleniu na kategorie i dokładne zabezpieczenie kruchych przedmiotów to wymagana podstawa. W przyspieszeniu tego procesu pomoże przeznaczenie jednego konkretnego dnia na przeprowadzkę – nie warto zbytnio rozciągać jej w czasie.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Szukając transportu dla naszego dobytku, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na opinie o firmie transportowej. Można oczywiście skorzystać z własnego samochodu albo pożyczonego od znajomych, ale w większości przypadków potrzebny jest pojazd o większych gabarytach, w którym zmieszczą się nie tylko pudełka, ale także meble. Jeżeli chodzi o tanie przeprowadzki – Warszawa również takowe oferuje. Powinno się jednak pamiętać, że jeżeli wynajmujemy pojazd na godziny, to trzeba zwrócić uwagę na to, czy miasto nie jest zbytnio zakorkowane. Szybkie przeprowadzki – Warszawa niestety jest pod tym względem dosyć uciążliwym miejscem.