Jak się przygotować do przeprowadzki międzynarodowej?

Jak się przygotować do przeprowadzki międzynarodowej?

Najważnieszą kwestią w zaplanowaniu przeprowadzki międzynarodowej jest załatwienie i sprawdzenie wszelkich formalności związanych z dokumentami. Wiadomo że na pierwszym miejscu jest sprawdzenie dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy pod względem ważności dokumentu. Musimy wiedzieć do jakich instytucji musimy się udać w pierwszej kolejności po przyjeździe do nowego kraju celem załatwienia niezbędnych formalności. Często zdarza się że wsystkie te formalności załatwia nowy pracodwaca dla którego postanowiliśmy wyjechać z kraju.

Uporządkowanie rzeczy osobistych
Na tym etapie warto poświęcić więcej czasu na segregację rzeczy niepotrzebnych, takich z których nie będziemy już korzystać. Przeprowadzki międynarodowe wiążą się z dużymi kosztami, możemy je jednak ograniczyć niwelując ilość rzeczy które będziemy przewozili. Rzeczy zbędne zawsze można oddać lub sprzedać na wielu serwisach sprzedażowych. To czy dana rzecz jest lub będzie Ci potrzebna zależy wyłącznie od Ciebie, ale niewątpliwie może w sposób znaczny zmnieszyć ilość miejsca na samochodzie dedykowanym do przeprowadzki a co za tym idzie jej cena.

Planowanie i inwetaryzacja
Należy w sposób możliwie jak najprostszy spisać wszystkie meble, gabaryty  które będą transportowane oraz sprawdzić czy rzeczy te wymagają demontażu i ponownego montażu w miejscu docelowym. Ważne też jest aby poinformować firmę przeprowadzkową  o transporcie wymagającym specjalnego traktowania, mowa tu o transporcie pianina lub transporcie sejfu, rzeczy takie coraz częściej są na wyposażeniu domu lub mieszkania . Kolejną ważną informacją dla firmy przeprowadzkowej  będzie wiadomość czy rzeczy osobiste będą już spakowane czy cały proces zabezpieczenia dobytku pozostaje po stronie firmy. Jest to o tyle ważne gdyż  trzeba dokładnie zaplanować i policzyć ile kartonów, worków, foli bąbelkowej przygotować do takiej usługi.

Najczęstsze kierunki przeprowadzki
Wielu Polaków emigrując wybiera kierunek przeprowadzki Warszawa – Niemcy lub Warszawa –Anglia. Związane jest to z życiem zawodowym. O wiele więcej lepiej płatnej pracy jest w tych krajach  dla Polaków i te kierunki są realizowane bardzo często. Firma Manatki24 wielokrotnie zrealizowała usługę przeprowadzki Warszawa – Niemcy. Dzięki czemu możemy w pełni bezpiecznie, na najwyższym poziomie oraz bezstresowo zrelizować takie zlecenie.

Wybór firmy przeprowadzkowej
Przy przeprowadzce międzynarodowej ważne jest żeby firma która będzie realizowała usługę posiadła ważną polisę ubezpieczeniową oraz powinna posiadać nowoczesną flotę samochodów dostawczych dostosowanych do norm europejskich. Firma Manatki24 spełnia oba te kryteria. Jeżeli chcesz żeby transportowane mienie dotarło do celu bezpiecznie  i w sposób nie naruszony warto skorzystać z naszej oferty.